Biustonosz Gaia 081 Usztywniany

Jak dobrać biustonosz o większym rozmiarze?

Piękne piersi są ozdobą i dumą niejednej kobiety. Wspaniale prezentujący się dekolt dodaje pewności siebie i poczucia własnej atrakcyjności. Warto jednak zauważyć, że duży biust może także utrudniać codzienne funkcjonowanie. To nie tylko problemy ze spaniem na brzuchu czy dyskomfort podczas uprawiania sportu, ale także bóle kręgosłupa, rozstępy, utrata jędrności. Wielu tym problemom może zapobiec odpowiednio dobrany biustonosz – w dobrym rozmiarze, pewnie podtrzymujący piersi, o dopasowanym kroju. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na dobór tej części garderoby. Czym się kierować? Jakie cechy powinien posiadać biustonosz dla kobiet o dużych piersiach, taki jak biustonosz Gaia 081 usztywniany?

 

Zalety dobrze dobranego biustonosza

Kobiety o miseczce większej niż D miewają problemy z dobraniem odpowiedniego stanika. Niestety, przez wiele lat panowało przekonanie, że biustonosze o szerszej rozmiarówce są nudne, „babcine”, pozbawione polotu, całkowicie zabudowane. Oczywiście, istnieje wiele takich modeli. W dobrych sklepach, takich jak sklep marki Gaia, można jednak wybrać coś znacznie ciekawszego – na przykład wybór ponadczasowego, estetycznego biustonosza Gaia 081 usztywnianego pozwoli subtelnie wyeksponować piękno biustu. Jakie cechy powinien posiadać dobrze dobrany biustonosz w dużym rozmiarze?

Powinien zbierać piersi i podtrzymywać je na miejscu, zapobiegając opadaniu czy rozlewaniu się na boki.
Musi posiadać idealnie dobrany, przylegając obwód, nawet po zapięciu go na krańcową, najluźniejszą haftkę.
Powinien posiadać miseczkę w idealnie dobranym rozmiarze, z której biust nie wylewa się, ale też w niej nie ginie.
Bezwzględnie musi zapewniać komfort podczas noszenia.

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając biustonosz idealny dla posiadaczki dużych piersi, warto skonsultować się z brafitterką. To osoba, która specjalizuje się w dobieraniu staników. Profesjonalnie wykonane pomiary mogą być zaskakujące – dużo pań, które dotychczas sądziły, że mają piersi na przykład w rozmiarze D, może się przekonać, że ich rzeczywisty rozmiar to G! Warto również celować w firmy, które oferują szerszą rozmiarówkę, aż do miseczki w rozmiarze K. Duży biust w biustonoszu Gaia 081 usztywnianym z pewnością będzie prezentował się olśniewająco. Tymczasem wiele kobiet zaniża rozmiar miseczki, zawyżając przy tym obwód pod biustem. Oto kilka wskazówek, którymi warto kierować się przy wyborze biustonosza.

1. Dokładne zmierzenie obwodu pod biustem pozwala na dobranie prawidłowego rozmiaru.

Często popełnianym błędem jest „dodawanie” do obwodu, tak, że dopiero zapięty na ostatnią haftkę biustonosz rzeczywiście przylega do ciała. Tymczasem to właśnie ta część stanika podtrzymuje biust, nadając mu kształt i odciążając kręgosłup. Stabilny i dobrze uszyty biustonosz, taki jak biustonosz Gaia 081 usztywniany pozwala na doświadczenie wszelkich zalet odpowiednio dobranej bielizny.

2. Miseczki powinny być głębokie i miękkie.

Nie ma sensu ściskanie piersi w sztywnych, ograniczających miseczkach. To nie one nadają im kształt, tylko pas w obwodzie pod biustem. Piersi powinny miękko wypełniać miseczki, nie wylewając się z nich – chodzi przede wszystkim o komfort.

3. Szersze ramiączka to większa wygoda.

Choć to nie ramiączka podtrzymują ciężar biustu i unoszą go w górę, warto wybrać nieco szersze. Nie będą się wrzynały, powodując uczucie dyskomfortu.

Wybór biustonoszy dla kobiet o większych piersiach jest dziś coraz większy. Warto z tego korzystać, stawiając na własny komfort oraz wybory, które podkreślą atrakcyjność.